Drebulės (Populus tremula) gydomosios savybės

blog_img1

Drebulė yra gluosnių šeimos lapuočių medis. Drebulė yra ne tik dekoratyvinis medis,bet ir dėl daugybės sukauptų naudingų medžiagų turi nepaprastų gydomųjų savybių. Kadangi drebulė kaupia glikozidą saliciną, tai užpilai, milteliai pagaminti iš drebulės žievės, lapų, pumpurų puikiai  dezinfekuoja, slopina uždegimą, mažina karščiavimą, raumenų spazmus, malšina skausmą. Todėl drebulės preparatai naudojami viršutinių kvėpavimo takų ir skrandžio ligoms gydyti. Liaudies medicinoje drebulių pumpurais gydomas ir peršalimas, viduriavimas, išoriškai - nudegimai, odos žaizdos, hemorojus.

Drebulės žievės gydomosios savybės:

pagreitina medžiagų apykaitos procesus;

sumažina cukraus kiekį kraujyje;

normalizuoja endokrininės sistemos funkcijas;

padeda sumažinti kosulį;

veikia nuskausminamai ir priešuždegimiškai sergant raumenų ir kaulų sistemos bei sąnarių ligomis;

apsaugo nuo druskų nusėdimo;

skystina kraują ir pagreitina kraujo tekėjimą;

palengvina skrandžio, žarnyno, kepenų, tulžies takų, blužnies ligų būklę;

palengvina šlapimo sistemos uždegimą;

padeda esant sunkiam kraujavimui ir kiaušidžių uždegimui;

turi diuretinių savybių;

pagerina centrinės nervų sistemos funkcijas, palengvina nervų pervargimą;

baktericidinis poveikis pažeistai odai;

naikina žarnyno  parazitus;

Drebulės žievė naudojama gydant šias ligas:

kosulys, bronchitas, bronchinė astma;

Kokliušas, pleuritas, tuberkuliozė;

2 tipo cukrinis diabetas;

cistitas, nefritas, uretritas;

angina, dantų skausmas, stomatitas, gingivitas;

reumatas, artrozė, podagra, radikulitas;

neuralgija, išialgija (sėdimojo nervo suspaudimas);

neurozė, depresija, nemiga;

virškinimo sutrikimai, dizenterija;

adenomos ir prostatitas;

hemorojus;

                           žaizdos, nudegimai, egzema, juostinė pūslelinė;

                           parazitų invazijos.

Drebulės žievės užpilas:

50 gramų žievės užpilti 1,2 litro vandens ir kaitinti 40 minučių, kad išgaruotų trečdalis skysčio. Naudoti ¼ stiklinės tris kartus per dieną. Šį nuovirą galima laikyti šaldytuve 5-6 dienas.

II laipsnio diabetas. Žievės nuovirą naudinga vartoti kartu su vaistais.1/4 užpilo gerti 3 kartus per dieną du mėnesius. Padaryti trijų savaičių pertrauką ir vėl pakartoti gydymą.

Žarnyno parazitai. Nuo lamblijų ir opisthorchiazės  žievės nuovirą naudoti nevalgius po ¼ stiklinės du kartus per dieną. Šiuo atveju labai naudinga drebulės žievės tinktūra.

Drebulės žievės  gira pagal B. Bolotovo metodą:

    3 litruose virinto vandens ištirpinti 1 puodelį cukraus, įdėti 200 gramų drebulės žievės, įpilti 1 arbatinį šaukštelį naminės grietinės (arba biokefyro) fermentacijai. Viską gerai išmaišyti. Stiklainio kaklelį aprišti kelių sluoksnių marle ir padėti į šiltą vietą. 3 dieną prasideda fermentacijos procesas. Gira fermentuojasi 2-3 savaites. Pradėjus vartoti, nupilti 300 ml. giros, suvartoti per dieną ir į stiklainį įpilti 300 ml. šilto vandens ir įdėti 1 šaukštelį cukraus Kitą dieną gira jau vėl bus paruošta vartoti. Taip darome 10 dienų

    Gerkite gatavą girą po 100 gramų 3 kartus per dieną 20 minučių prieš valgį, kursas 40-50 dienų. Ir jūsų kūnas jums padėkos už tokį rūpestingumą.

Drebulės žievės tepalas: 400 gramų sumaltos žievės kaitinti su 250 gr.kiaulienos taukų. Mišinį kaitinti 70 laipsnių orkaitėje 40 minučių. Perfiltruoti ir laikyti šaldytuve. Drebulės žievės tepalas naudojamas išoriniams tikslams - nuo grybelinių ir bakterinių odos infekcijų, nuo plaukų slinkimo, nuo sąnarių skausmų.

Atsargiai: Drebulės žievės užpilų negalima naudoti nėščioms, maitinančioms moterims, esant padidėjusiam jautrumui medžiagoms esančioms drebulės žievėje, esant lėtiniam vidurių užkietėjimui,esant inkstų nepakankamumui, vaikams iki 12 metų.Visais atvejais pasitarti su gydytoju.