Graikinio riešutmedžio lapų arbata nepaprastas energijos šaltinis

blog_img1

Gydomosios graikinio riešuto lapų savybės

 

Fermentuota graikinio riešutmedžio arbata veikia taip pat, bet yra labai malonaus skonio

 

Graikinio riešutmedžio lapai naudojami labai  plačiai. Lapuose yra daugybė biologiškai aktyvių medžiagų. Graikinio riešutmedžio lapai turi priešuždegiminių , tonizuojančių , diuretinių, cholesterolį mažinančių, baktericidinių ir apetitą sukeliančių savybių. Lapuose esantis didelis kalio kiekis teigiamai veikia širdies veiklą. O cukriniam diabetui gydyti nėra geresnės natūralios priemonės nei graikinio riešutmedžio lapai. Graikinio riešutmedžio lapai turi daugybę vitaminų:

Vitaminas C-jo kiekis ne mažesnis negu juodujų serbentų lapuose.Šis vitaminas padidina organizmo atsparumą virusinėms infekcijoms, stiprina kapiliarus , normalizuoja inkstų ir kepenų veiklą. Rudenį ir žiemą kai suaktyvėja gripo protrūkiai, gera prevencinė priemonė yra graikinio riešutmedžio lapų užpilai.

Vitaminas B1 maitina nervų sistemą, stiprina kraujagyslių sieneles ir normalizuoja medžiagų apykaitos procesus organizme. Tai taip pat pagerina virškinimo sistemą, tonizuoja raumenis ir gerina apetitą. Be lapų, graikinių riešutų lukštuose taip pat randamas vitaminas B1.

Vitaminas B8 -sumažina kraujo krešulių susidarymą kraujagyslėse, stabilizuoja kraujospūdį ir pagerina medžiagų apykaitą. Vyrams naudinga tai, kad didelė vitamino koncentracija graikinių riešutų lapų plokštelėse padeda išvengti erekcijos sutrikimų.

Vitaminas P - turi tonizuojantį poveikį nervų sistemai, normalizuoja kepenis.

Vitaminas A (arba retinolis) žinomas dėl savo antioksidacinių savybių prisideda prie organizmo ląstelių atsinaujinimo, pašalina nežymias veido raukšles. Dėl  imunitetą stiprinančių savybių padeda pagerinti regėjimą ir greitą kalcio pasiskirstymą organizme.

Taninai - yra atsakingi už sutraukiančias graikinioų riešmedžio lapų savybes.

Fitoncidai turi antibakterinį poveikį žmogaus organizmui.

Vitaminas E  yra naudojamas medicinoje nuo hormoninių sutrikimų. Be to, jis turi stiprinamąjį poveikį, padidindamas organizmo atsparumą virusams.

Yuglon fermentas esantis graikinio riešutmedžio lapuose turi priešnavikinį poveikį žmogaus organizmui, dėl to lapai naudojami vėžio prevencijai. Tai taip pat padeda normalizuoti virškinamąjį traktą, pagerina bendrą odos būklę ir padeda esant skydliaukės disfunkcijai.

Kalis – šis mikroelementas esantis graikinio riešutmedžio lapuose padeda normalizuoti širdį.

Mineralai: cinkas, fosforas, magnis, manganas ir jodas. Šie mineralai esantys graikinio riešutmedžio lapuose, dar labiau sustiprina jų gydomasias savybes.

 

Turtinga graikinių riešutų lapų cheminė sudėtis lemia šias augalo vaistines savybes:

priešuždegimines;

priešgrybelines;

sutraukiančias;

skausmo malšinančias;

antihelmintines;

žaizdų gijimo;

stangrinančias;

tonizuojančias;

hemostatines;

diuretines;

baktericidines;

 

Graikinių riešutų lapai naudojami esant:

cukriniui diabetui;

anemijai;

gimdos kraujavimams;

cistitui;

kūno išsekimui po peršalimo;

silpnam  imunitetui;

limfmazgių uždegimui;

odos ligomss (furunkuliozei, psoriazei);

pielonefritui;

krūties vėžiui

kepenų ir šlapimo pūslės pažeidimams;

sąnarių skausmams;

kirminamsi;

tuberkuliozei

uždegiminiai procesai 3-ioje ausyje;

periodontitui;

aterosklerozei;

egzemai

astenijai;

virškinimo trakto ligoms.

Graikinio riešutmedžio lapų panaudojimo patarimai:

Odos ligoms gydyti galite naudoti vonią su graikinio riešutmedžio lapų nuoviru. Šiuo nuoviru gydomos įvairios odos ligos (dilgėlinė, odos tuberkuliozė, spuogai, egzema, įvairių rūšių kerpės, egzema, įskaitant šlapią). Šiuo atveju efektyviausia yra vonia, kuri ruošiama taip - litre vandens kilogramas lapų virinamas dešimt minučių, po to primygtinai reikalaujama, kol atvės, filtruojamas ir supilamas į šiltą vandenį.

Procedūros trukmė neturėtų viršyti 20 minučių.

Moterims norinčioms sumažinti skausmą menstruacijų metu, padės graikinio riešutmedžio lapų arbata. Šaukštą sausų kapotų lapų užpilti verdančiu vandeniu ir pavirti ant lėtos ugnies 10 minučių. Aromatingas ir sveikas gėrimas yra paruoštas. Išgerti rekomenduojama tris kartus per dieną, kaip ir įprastą arbatą, ir poveikis bus ilgalaikis.

Sergant 2 tipo diabetu yra naudinga arbata, pagaminta iš graikinių riešutų lapų. Optimalus dozavimas: 3-4 puodeliai per dieną.

Graikinio riešutmedžio lapų  nuoviras: 1\2šaukštelio susmulkintos žaliavos užpilama 100 g verdančio vandens ir paliekamas pritraukti 1  val.

 

Graikinių riešutų lapų gydymo kontraindikacijos

Vaistai, apimantys bet kurią augalo dalį, įskaitant lapus, yra draudžiami žmonėms, sergantiems:

lėtinis kolitu;

ūminėmis virškinimo trakto ligomis;

tromboflebitu;

pankreatitu

neurodermatitu;

individualiai netoleruojant graikinio riešutmedžio lapų preparatų;

 turint padidintą kraujo krešėjimą.

Tai taikoma tik nuovirų, užpilų, tinktūros vartojimui. Išoriniam vartojimui skirti tepalai ir nuovirai neturi kontraindikacijų, išskyrus alergiją graikiniams riešutams.

 

Išvada

Graikinio riešutmedžio lapai yra naudingi kaip ir jo vaisiai bei kitos augalo dalys: lukštas, šaknys, žievė. Jie turi turtingą vitaminų ir mineralų sudėtį, todėl jų poveikis organizmui yra toks stiprus. Gydymo vaistais, kurių pagrindą sudaro graikinių riešutų žaliavos, kursas daro teigiamą poveikį beveik visoms žmogaus organų sistemoms.