Kas gi tas hidrolatas ir kaip sekasi mano svajonei jį gaminti

blog_img1

Kaip sekasi mano svajonei gaminti ir pateikti Lietuvos rinkai hidrolatus

 

Jau daugelį metų auginu vaistinesžoleles. Kai jų pradėjo kauptis tiek, kad šeimos poreikiams pasidarė daugoka, atidariau elektroninę parduotuvę ir padėjau per ją siūlyti žoleles Lietuvos žmonėms. Tačiau viskas ne taip paprasta. Galvojate, sudžiovinau, supokavau , pardaviau. Nieko panašaus. Pradėti vaistažolių verslą vienam žmogui tikrai nėra paprasta. Pirmiausia reikia gauti veterinarijos ir maisto priežiūros tarnybos leidimą. Ši tarnyba patikrina sanitarines sąlygas žolelių džiovinimui ir laikymui. Privaloma, kad patalpoje būtų sanmazgas, vanduo, kriauklė, patalpos džiovinimui.Gavus šios tarnybos leidimą privalu kad vaistažolių ženklinimas atitiktų numatytus standartus ir šiukštu draudžiama rašyti apie žolelių gydomasias savybes.Augintoją nuolat kontoliuoja ne tik reklamos sargai, kitos tarnybos ir konkurentai. Dažnai skambina ir teiraujasi ar turiu veterinarijos ir maisto priežiūros tarnybos leidimą ir pan. Bet čia dar smulkmenėlės. Taip susižavėjau hidrolatų gamyba, kad įsigijau garinį distiliatorių ir sumaniau gaminti augalų žiedų, lapų ir žievių hidrolatus. Hidrolatai savo unikaliomis savybėmis pranoksta net džiovintas žoleles. Šie stebuklingi lašeliai ne tik naudojami kosmetikoje, bet turi nepaprastų gydomųjų savybių. Daugelyje pasaulio šalių šie stebuklingi lašeliai naudojami jau tūkstančius metų.  Pamažu renku medžiagą apie gydomasias hidrolatų savybes. Bet deja naudoti šį mažą stebuklą galėsiu tik savo šeimoje ir pasiūlyti savo draugams. Legalizuoti šią misiją yra beveik neįmanoma. Tai begalė leidimų, mikrobiologinių tyrimų ir t.t. Štai kodėl beveik visi hidrolatai pardavinėjami Lietuvos rinkoje yra atvežtiniai. Lietuvoje smulkučiams versliukams sudaromos tokios sąlygos, kad jie baigia išmirti nuo nepakeliamos reikalavimų naštos.

Tačiau hidrolatų gamybą man suteikia tokį malonumą, kad ir toliau gaminsiu savo šeimos reikmėms ir džiaugsiuosi jų unikaliomis savybėmis.

 

TAIGI

 

Kas gi tas hidrolatas?

          Hidrolatai  Persų kultūroje naudojami tūkstantmečius, Europoje naudojami šimtmečius, ir tik dabar tampa vis labiau prieinami ir paplitę JAV. Lietuvoje natūralius hidrolatus pradėta naudoti visai neseniai. Žodis „hidrozolis“ yra kilęs iš lotyniško žodžio „hydr“, reiškiančio „vanduo“, ir „sol“ reiškia „tirpalas .Pagal apibrėžimą, hidrozolis yra „distiliacijos produktas, vandeninis distiliatas, gautas distiliuojant augalus, nesvarbu, ar jie aromatiniai. arba nearomatiniai.“

Dauguma hidrolatų, arba tonikų pardavinėjamų kosmetikos parduotuvėse yra dirbtiniai, kur eteriniai aliejai sumaišomi su distiliuotu vandeniu ir konservantais.

Natūralaus hidrolato gamyba yra labai brangi, ir  natūralus hidrolatas savo savybėmis yra visiškai neprilyginamas sintetiniams.

 

Mano hidrolatai gaminami ukrainietišku aukštos kokybės gariniu koloniniu distiliatoriumi Herb Distiller Kit 12 litrų. Gaminu tik hidrolatą, neatskirdama eterinių alieju. Todėl mano gaminamas hidrolatas yra pakankamai prisotintas augalų  etreinių aliejų dalelėmis.

 

Trumpai apie gamybą:

  • Grynas vanduo įpilamas į distilatorių
  • Augalinė medžiaga dedama į koloną virš vandens (distiliavimas garais) Vanduo verda, šildo augalinę medžiagą, ir iš augalų atsiskiria lakiosios medžiagos.
  • Tada garai neša eterinio aliejaus molekules aukštyn ir į kondensatorių
  • Kondensatoriaus ritėse garai atšaldomi iki vandens būsenos ir išeina distiliatas
  • Distiliatas surenkamas į atskirą indą, kuriame gaunamas ir eterinis aliejus, ir hidrolatas. Eterinis aliejus plūduriuoja ant paviršiaus, o apačioje esantis vanduo yra hidrolatas, kuriame kartais gali būti išsisklaidę keli eterinio aliejaus lašeliai.
  • Argi ne stebuklinga, kad distiliavimo procesas augalinę medžiagą paverčia „botaniniu“ vandeniu, kuriame yra vandenyje tirpių gydomųjų augalo savybių, kurių nėra eteriniame aliejuje.

Hidrolatai naudojami kaip:

kvepalai;

odos tonikai;

kremų komponentai;

aromaterapijoje;

alternatyvūs vaistai;

gėrimų ir kitus maisto produktų gardinimui.

 

Hidrolatų naudojimas veido priežiūrai:
• Kalbant apie hidrolatų naudojimą veido priežiūrai, verta paminėti, kad tai vienas geriausių produktų atgaivinančių veido odą! Užpurkškite hidrolato (tibeto lofanto, levandų, ramunėlių, agurkų, erškėtrožių, vingiorykščių, liepžiedžių ir pan.) tiesiai ant veido odos, vos tik pajuntate nuovargį ar jaučiate, kad Jūsų odai reikia atgaivos. Nusimaudžius užpurkškite ant viso kūno ir leiskite nudžiūti. Puikiai pakeičia visus kūno aliejus

Tibeto lofanto hidrolatas turi visas gerasias augalo savybes: tai stiprus imunostimuliatorius. Skirtingai nuo ženšenio, jo poveikis organizmui yra švelnesnis ir ilgalaikis Lofanto preparatai padeda didinti imunitetą, atkurti jėgą po nervinių sutrikimų, insultų ir hipertenzinių krizių, esant virškinimo trakto uždegiminiams procesams, kepenų ir šlapimo takų ligoms, gydant ūmines kvėpavimo takų infekcijas, bronchitą, pneumoniją ir bronchinę astmą. Lova (čiužinys ir pagalvėlė-ritinėlis), pagaminta iš lofantinės žolės, sumaišytos su kitomis žolelėmis ir šiaudais, padengta šiurkščiu lininiu užvalkalu, amžinai atleidžia žmogų nuo galvos skausmo, nemigos, priklausomybės nuo oro, grybelių ir daugelio kitų problemų.Iš lofantinių lapų pagamintas gelis gerai gydo grybelių sukeltas odos ligas, o žiedynų smulkūs milteliai - drėgna egzema. Alkoholinė šviežių gėlių stiebų infuzija naudojama viduje ir išorėje paralyžiavimui, parezei, galūnių drebėjimui, širdies ir kraujagyslių ligoms, taip pat medžiagų apykaitai reguliuoti kaip bendrai stiprinančiai ir senėjimą stabdančiai medžiagai.