SUSIPAŽINKIME: PAPRASTASIS RŪTENIS - CORYDALIS SOLIDA

Tikriausiai ne vienas būdamas gamtoje, žavėjosi laukymėse, pamiškėse, šlaituose žydinčiais gležnais rausvais violetiniais žiedais. Tai vienas iš pirmųjų pavasarinių žydinčių augalų - paprastasis rūtenis - Corydalis solida.
Paprastasis rūtenis- Corydalis solida-Yan hu suo yra gerbiamas augalas tradicinėje kinų medicinoje (TCM) ir šimtmečius buvo skausmo malšinimo kertinis akmuo. Jo šaknys, kuriose gausu stipraus junginio berberino, natūraliai malšina skausmą ir suteikia daugybę kitų gydomųjų savybių.
Corydalis išsiskiria savo grožiu ir gydomosiomis savybėmis. Gimtojoje Kinijoje šios gležnos vamzdinės gėlės būna nuostabių raudonų ir violetinių atspalvių. Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė ne žiedai – gumbinės šaknys. Šios šaknys turi gydomųjų savybių, kurias gerbia tradicinės kinų medicinos (TCM) specialistai.
Kai kurie žolininkai teigia, kad corydalis yra antras veiksmingiausias skausmą malšinantis vaistas, iškart po opijaus. Skirtingai nuo opiumo, corydalis nesukelia sunkaus šalutinio poveikio ir nesukelia priklausomybės. Tačiau saugokitės: įrodymų, patvirtinančių jo naudojimą, yra nedaug ir nėštumo metu jis nėra saugus
Šalininkai:
Natūrali skausmo malšinimo priemonė
Gali sumažinti žarnyno diskomfortą
Gali skatinti atsipalaidavimą
Gali apsaugoti širdį
Gali padėti piktnaudžiaujant narkotinėmis medžiagomis
Skeptikai:
Ribotas klinikinis tyrimas
Nesaugu nėštumo ar žindymo metu
Gali būti toksiškas dideliais kiekiais
Gali sąveikauti su tam tikrais vaistais
Interneto platybėse pavyko rasti, kad kai kuriose šalyse prekiaujama džiovinta paprastojo rūtenio žole. Kai kur paprastasis rūtenis-corydalis solida laikomas vertingu vaistiniu augalu dėl savo stiprių alkaloidų: bulbokapnino, izokoridino, koriuberino, koribulbino, bikukulino ir kitų panašios struktūros medžiagų. Jie taip pat daro augalą labai nuodingą ir pavojingą nepatyrusiems naudotojams.
Corydalis į vidų rekomenduojama vartoti tik kraštutiniais atvejais. Žolė labai veiksminga užsikrėtus helmintais: paralyžiuoja helmintus, sutrikdo jų dauginimosi ir prisitvirtinimo galimybes prie virškinamojo trakto sienelių, skatina jų išsiskyrimą su išmatomis. Corydalis ne mažiau naudingas esant dideliam raumenų aktyvumui (hiperkinezijai), nepaliaujamiems spazmams ir paralyžiui. Padeda esant nevalingam galūnių drebėjimui, būdingam, pavyzdžiui, Parkinsono ligai. Greitai atpalaiduoja lygiųjų raumenų audinį, lėtina žarnyno motoriką, mažina kraujospūdį, mažindamas kraujagyslių tonusą. Slopina nervų sistemą, didina mieguistumą, padeda susidoroti su nemiga ir stresu. Normalizuoja menstruacinį ciklą.Naudojant išoriškai, žolė veikia kaip anestetikas ir analgetikas. Sumažina vietinį jautrumą sergant reumatu, artritu, neuralgija, mėlynėmis, lūžiais ir žaizdomis. Sustabdo kraujavimą ir dezinfekuoja odos paviršių. Tai padės pašalinti furunkulozę ir kitus pūlingus bėrimus, taip pat atbaido parazitus, tokius kaip utėles ir blusos.
Naudojimo instrukcijos:
Milteliai: sumalkite sausą žolę. Truputis miltelių ant peilio galo, užgerti šiltu vandeniu prieš miegą.
Užpilas: 5 gramus žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti pritraukti 2 valandas. Filtruoti. Gerti po 15 ml., ne daugiau kaip 3 kartus per dieną.
Kontraindikacijos:
Nuodingas augalas, turintis narkotinį poveikį. Nerekomenduojama vartoti be gydytojo patarimo. Kontraindikuotinas nėščioms ir žindančioms moterims, vaikams iki 18 metų, žmonėms, sergantiems ūminiu inkstų, kepenų, širdies nepakankamumu, virškinimo trakto opalige ir sunkiomis alerginėmis reakcijomis. Pacientams, turintiems psichikos sutrikimų, taip pat Corydalis vartoti nepatartina.
https://supplements.selfdecode.com/blog/corydalis/
https://glav-dacha.ru/v-chem-lechebnye-svoystva-khokhlatki
http://rozavetrov8.ru/hohlatka-trava-kupit