Voveraitės(Cantharellus cibarius)ne tik maistas, bet ir vaistas

blog_img1

Voveraitė yra gerai žinoma ir mylima grybų karalystės atstovė. Visi, kurie mėgsta grybauti žino kaip voveraitė atrodo ir mėgsta ją rinkti. Tačiau nedaugelis žino, kad voveraitės turi gydomųjų savybių. Įvairiose šalyse jie naudojami daugeliui ligų gydyti.

 

Naudingos ir gydomosios voveraičių savybės

Voveraičių gydomąsias savybes lemia jų  unikali jų sudėtis. Voveraičių sudėtyje yra daug vitaminų, mikroelementų ir kitų komponentų. Tarp jų yra vitaminas A, kurio kiekis 100 gramų produkto yra didesnis nei morkų. Dėl to grybas veiksmingai gydo akių ligas.

Voveraičių sudėtyje yra didelė vitamino B, trametonolino rūgšties, polisacharidų, chitonino, ergosterolio koncentracija. Šie komponentai lemia voveraičių antibiotines (įskaitant prieštuberkuliozines), priešnavikines ir bendras stiprinamąsias savybes. Voveraičių pagalba gydomos kepenų ligos: hepatitas, kepenų audinių degeneracija į riebalinį audinį, cistos.

Grybų rinkėjai jau seniai pastebėjo, kad šie grybai nekirmija. Priežastis yra voveraitėse esantis chitoninas. Chitoninas prisideda prie parazitų sunaikinimo bet kuriame jų vystymosi etape. Be tochitoninas yra visiškai nekenksmingas žinduoliams.

Pirmą kartą šia voveraičių savybe, kad ir kaip būtų keista, susidomėjo kinų biochemikai. Būtent jie išskyrė D-manozę tarp polisacharidų, atsakingų už parazitų naikinimą. Ši medžiaga išsiskiria dideliais skvarbumo gebėjimais, todėl ji gali turėti įtakos ne tik suaugusiems, bet ir cistoms, prasiskverbiantiems per apsauginę membraną, kur slopina inhibitorių poveikį.

Voveraičių vartojimo nuo parazitų veiksmingumą lemia kitas polisacharidas - beta-gliukanas. Tai jis suaktyvina apsaugines organizmo funkcijas, provokuodama eozinofilų - leukocitų, atsakingų už svetimų baltymų struktūrų „naikinimą“, gamybą. Dėl dviejų polisacharidų esančių voveraitėse sąveikos organizmas taip pat prisijungia prie kovos su parazitais, tirpindamas cistas su susilpnėjusiu D-manozės apvalkalu.

Daugelis ligų yra parazitinio pobūdžio. Dažnai būtent helmintai sukelia bronchinę astmą, cukrinį diabetą ir prisideda prie odos ligų (egzemos, psoriazės) vystymosi. Net ir infekcinio ar kitokio pobūdžio ligas netiesiogiai skatina parazitai - juk būtent dėl jų neigiamo poveikio sumažėja apsauginės organizmo funkcijos. Visiškai suprantama, kodėl Kinijos mokslininkai, o paskui ir vaistininkai, entuziastingai priėmė šį atradimą. Tačiau tai, ką neseniai atrado mokslininkai, jau seniai žinoma alternatyviajai medicinai. Gydomąsias voveraičių savybes naudojo praėjusių amžių gydytojai ir gydytojai.

Gydymui džiovintos voveraitės prieš naudojimą sumalamos į miltelius.

 1 arbatinį šaukštelį voveraičių užpilkite 100 ml vandens ir pavirkite 30 minučių.Voveraičių nuoviras naudojamas valandą prieš valgį, kartu su nuosėdomis.Naikinant helmintus paros dozė yra nuo 1 iki 4 arbatinių šaukštelių 3 kartus per dieną.

Nuo helmintų gali būti ruošiama tinktūra. Jos paruošimui naudojamos, tiek žalios tiek džiovintos voveraitės 150 ml degtinės ar alkoholio (40%) užpilkite 2 šaukštus džiovintų sumaltų arba 3 valg. šaukštus žalių smulkintų voveraičių. palaikykite dvi savaites vėsioje vietoje, šaldytuve. Vartokite po 1 arbatinį šaukštelį prieš miegą.

Voveraičių ekstrakto galima įsigyti vaistinėse. Jis yra granulių pavidalu, kuris vartojamas 4 kartus per dieną (dviem dozėmis, ryte ir vakare). Vaikams dozė sumažinama perpus.

Vartodami bet kokių rūšių vaistus iš voveraičių vaistus, turite prisiminti, kad vartojimo kursas, kaip ir bet kuris homeopatinis vaistas, yra ribojamas 30 dienų.

 

Taikymas tradicinėje medicinoje

Gydomosios voveraičių savybės liaudies medicinoje žinomos jau seniai. Šie grybai buvo sėkmingai naudojami ir toliau naudojami daugeliui ligų gydyti. Tarp jų:

Infekcinėms ligoms, tokios kaip tonzilitas, bronchitas, furunkuliozė ir kt.

Tuberkuliozės: voveraitėse esančios medžiagos slopina Kocho lazdelių dauginimąsi, pagreitina ir palengvina sveikimą.

Kasos ir kepenų ligoms.

Nutukimui.

Ligoms, kurias sukelia helmintai.

Be kitų dalykų, Voveraitės prisideda prie toksinų, ir net radionuklidų pašalinimo iš organizmo. Gydomosios voveraičių grybų savybės atsiskleidžia, net jei maistui naudojate keptas ar virtas voveraites.Džiovintos voveraitės gali būti naudojamos parazitų prevencijai, į maistą dedant miltelių arba sumaišant su druska.

Kontraindikacijos

Voveraitės, be naudingų savybių, turi ir daugybę kontraindikacijų. Taigi, jų neturėtų vartoti nėščios ir maitinančios moterys, žmonės, kurie netoleruoja voveraičių individualiai; vaikai iki trejų metų neturėtų valgyti grybų, įskaitant voveraites.

Žmonėms, sergantiems virškinimo trakto ligomis, su voveraitėmis kaip ir kitais grybais reikia elgtis atsargiai. Net sveiko virškinimo žmonėms rekomenduojama neviršyti rekomenduojamų dozių. Jei grybai naudojami ne medicininiais tikslais, o tiesiog kaip produktas, vienkartinė porcija turėtų būti saikinga - skrandžiui sunku suvirškinti daug jų. Žinodami, kokios yra naudingos voveraitės, ir teisingai jas vartodami, galite išvengti daugelio ligų.

Voveraitės yra grybai, kurie be savo skonio taip pat turi gydomųjų savybių. Kai kuriose šalyse ši priemonė naudojama tiek liaudies, tiek oficialioje medicinoje. Voveraitė auga beveik visuose visuose mūsų šalies regionuose, todėl, jei jis pateko į jūsų krepšį, išdžiovinkite dalį „laimikio“ ir išbandykite unikalų voveraičių poveikį sveikatai.

Receptai:

Džiovintų voveraičių milteliai

Dozavimas: 1 šaukštelis. prieš miegą;

trukmė: 60 dienų;

Metodas yra labai veiksmingas nuo opisthorchiazės

Voveraičių miltelių lašai nuo parazitų 

Džiovintų voveraičių tinktūra nuo parazitų

Ingridientai:

džiovintų voveraičių milteliai - 3 šaukšteliai;

alkoholis - 150 ml.

Kaip gaminti:

Užpilkite 3 šaukštelius miltelių su alkoholiu 50-70 laipsnių stiprumo

Laikykite skystį 14 dienų ir maždaug kartą per 2 dienas purtykite indą.

Paruoštą užpilą nufiltruokite.. dozavimas: 1 šaukštelis. prieš miegą;

trukmė: 30 dienų;

 Vaikams voveraičių užpilas nuo parazitų

Šis receptas ypač vertingas, kai atsiranda būtinybė iš vaiko organizmo išvyti parazitus.  Alkoholio tinktūros naudojimas šiuo atveju yra griežtai draudžiamas, todėl užpilas ruošiamas paprastu vandeniu.

Ingridientai:

voveraičių milteliai - 1 šaukštelis;

virintas vanduo (atšaldytas) - 250 g.

Kaip gaminti:

Nurodytą miltelių kiekį užpilkite vandeniu ir palikite 60 min.

Mišinį reikia vartoti prieš miegą 20 dienų.

Svarbu!Tokiu atveju būtina išgerti visą skysčio tūrį kartu su nuosėdomis, kurios buvo stiklinės apačioje.

 

Išversta iš:

https://mirgribnika.ru/sedobnye/griby-lisichki-lechebnye-svojstva.html