Kombuča - arbatos grybo naudojimas buityje

blog_img1

Kombučos acto naudojimas buityje

 

Kombuča (kombucha) arbatos grybas – fermentuota arbata – vartojama tūkstančius metų. Joje yra ne tik maistingųjų arbatos medžiagų, bet sveikatai naudingų probiotikų. Tačiau šiandien norėčiau pakalbėti apie didžiulę kombučos acto naudą namų ūkyje.

                           Tipiškame Kombuča arbatos gėrime yra apie 1% acto rūgšties. Paprastame obuolių acte kurį naudojame buityje yra iki 5% acto rūgšties. Taigi jeigu kombučos fermentuotą arbatą laikysime ilgiau nei dvi savaites ir leisime jai toliau fermentuotis, kol susivartos visas cukrus, gausime kombučos actą. Paprastai reikia mažiausiai 6-10 savaičių. Kai Kombučos skonis pasidaro tikrai labai  rūgštus, žinosite, kad visas cukrus buvo sunaudotas ir kombučos actas jau tinkamas naudoti. Niekur neradau parašyta kiek laiko ilgiausiai galima kombučą fermentuoti, bet manau, kad iki 6   mėnesių kaip ir gaminant eko enzimus iš vaisių ir daržovių atliekų.

Kombučos actas tikrai gali pakeisti visus actus naudojamus Jūsų buityje. Bent būsite garantuoti, kad jame nėra jokių cheminių medžiagų.

Štai keli kombučos acto panaudojimo būdai:

Salotų pagardų gaminimui. Kombučos actas užpilamas ant  bet kokių žolelių, česnako ar kitų pikantiškų prieskonių ir gaminamas prieskoninis kombučos actas. Kombučos actą su žolelėmis ir prieskoniais reikia palaikyti 2 savaites, tada nukošti, ir naudoti maišant su mėgstamu aliejumi bei prieskoniais.

Plaukų skalavimui naudojame kombučos actą 50% praskiedus vandeniu.Išplovus galvą šampūnu perplauti kombučos ir vandens mišiniu. Galima kombučos actu praskiesti plaukų šampūną.Plaukai tampa sveikesni, švelnūs ir blizgantys.

Veido tonikui. Kombučos actą 50% praskiedus vandeniu galima valyti veidą. Tonizuoja smulkius kapiliarus ir atgaivina odą bei pašalina negyvas odos lasteles. 1 stikline  kombučos acto galima užpilti šaukštą levandų ir šaukštą rožių žiedlapių. Palaikyti dvi savaites, nukošti ir tada naudoti tonikui.

Buityje valymo tikslais kombučos actą galima naudoti taip pat kaip ir eko enzimus. Kombučos actą supilkime į buteliuką su purškikliu ir  valykime visus paviršius papurkšdami ir nušluostydami minkštu skudurėliu. Puikiai pašalina kalkių ir muilų sankaupas dušuose ,voniose, klozetuose kriauklėse. Kriauklės ir klozetai įgauna malonų blizgesį. Skalbiant į skalbyklę įpilkite ½ puodelio kombučos acto .Atlieka minštiklio funkcijas.  1 puodelis kombučos acto pašalina nuosėdas kavos virimo aparate,indaplovėje, skalbyklėje.Galima išvalyti kanalizacijos vamzdžius. Į kanalizacijos vamzdį įpilkite sodos ir užpilkite kombučos actu. Kai putojimas sustos, nuplaukite karštu vandeniu.

Kadangi kombučos acto kol kas turiu ribotą kiekį, tai visko dar nesu išbandžiusi. Tačiau dabar supratau, kad tokiu paprastu būdu sutaupau lėšas, kurias išleidžių įvairių chemikalų pirkimui, tai yra labai ekologiška ir bent jau sutaupytais chemikalais nebeteršiu gamtos.