Smilkalai iš vaistinių augalų, jų paskirtis ir naudojimas

blog_img1

Smilkalai iš vaistinių augalų, jų paskirtis ir naudojimas

 Nuo senų senovės žmonės savo namuose degino aromatines žoleles ir dervas, siekdami išvalyti orą nuo patogeninių mikrobų, o erdvę – nuo „piktosios“ energijos, užpildyti patalpas gydomojo aromato ir apsauginėmis jėgomis.
Valomieji dūmai padeda išgydyti ligonius, sugrąžina miegą, , išdegina nuoskaudas, kivirčus ir nesantarves Tikriausiai ne kartą sėdėjote prie laužo  ir jeigu į jį buvo metamos žolelės, jutote smilkstančių žolelių kvapus. Smilkymas  žolelėmis yra vienas iš galingiausių valymo būdų. Tačiau reikia suprasti, kad smilkymas žolelėmis nereiškia rūkymo. Smilkymas atliekamas deginant specialias džiovintas žoleles ir paskleidus dūmus po visą patalpą. Galima naudoti susmulkintas žoleles arba jų ryšelius.
    Dūmai visada garsėjo savo valomomis savybėmis, tai galinga antibakterinė, antivirusinė, priešgrybelinė, antiparazitinė priemonė. Ne veltui senais laikais dūminėse pirtyse kur buvo smilkomi ir augalai, ir moterys tose prismilkytose pirtyse gimdydavo vaikus.
  Smilkymas plačiai naudojama tradicinėje kinų medicinoje. Šios procedūros metu sergančios kūno dalys ir biologiškai aktyvūs taškai kaitinami pelyno cigarais.
   Dar Antrojo pasaulinio karo metais, kai dar nebuvo antibiotikų smilkymas dūmais buvo plačiai naudojamas žaizdoms gydyti ir dezinfekuoti ir taip buvo gelbstimos sužeistųjų gyvybės. Netgi Rusijoje 1943 m. spalio 21 d. Sveikatos apsaugos liaudies komisariate buvo paskelbtas išradimas Išradimų biure „Šviežių ir užkrėstų žaizdų gydymo būdas smilkant  dūmais ir ir smilkymo metodai.
        Buvo nustatyta, kad baktericidinis dūmų aktyvumas ypač veikia auksinių stafilokokų (Staphylococcus aureus) žarnyno lazdelių (Escherichia coli) clostridium perfringens tipo bakterijas
  Smilkymo dūmais metodas paprastas, nekenksmingas ir prieinamas bet kokioje aplinkoje.
     Mokslininkai, tyrinėję vienkomponentinius ir kelių ingredientų žolelių skirtų smilkymui mišinius iš 50 šalių 5 žemynuose, nustatė, kad visame pasaulyje vaistiniais dūmais daugiausia gydomos: „kvėpavimo sistemos (23,5 proc.), neurologinės (21,8 proc.) ir dermatologinės  (8,1 proc.). ligos.
      Dūmai greitai pasiekia smegenis, efektyviau įsisavinami organizme ir nėra susiję su didelėmis išlaidomis – todėl mokslininkai įsitikinę, kad šiuolaikinė medicina turėtų rimtai svarstyti apie vaistinius dūmus kaip į vaistinių komponentų tiekimo į žmogaus organizmą sistemą.
      Taip pat nustatyta, kad deginant augalinius smilkalus dūmai efektyviai išvalo orą nuo patogeninių bakterijų. Mokslininkų nuostabai ir džiaugsmui: po 1 valandos smilkymo vaistiniais dūmais, išsiskiriančiais iš degančios medienos ir vaistažolių mišinio, bakterijų skaičius ore sumažėjo 94 proc. Patalpose oras buvo švarus 24 valandas. Patogeninės bakterijos Corynebacterium urealyticum, Curtobacterium flaccumfaciens, Enterobacter aerogenes (Klebsiella mobilis), Kocuria rosea, Pseudomonas syringae pv. persicae, Staphylococcus lentus ir Xanthomonas campestris pv. tardicrescens išnyksta net 30-čiai dienų. Tai rodo didelį vaistinių dūmų baktericidinį potencialą.
    Smilkydami vaistinių augalų dūmais uždaroje erdvėje galite visiškai pašalinti įvairias ore esančias patogenines bakterijas, kurios kenkia žmonių sveikatai.

Kada smilkyti patalpas dūmais

Patalpą reiktų  smilkyti dūmais, jei  joje  įvyko sunkus pokalbis, kivirčas, vaikas be priežasties nerimauja, jaučiamas nerimas, jėgų netekimas, taip pat jei serga žmogus ar gyvūnas.
Smilkymas labai  naudingas prieš einant miegoti, taip pat ryte, pabudus, ypač jei sapnuojate sunkius sapnus.
Daugeliu atvejų mums į pagalbą ateina gamta, tačiau visada verta atminti, kad vien žolelėmis pasikliauti nereikia. Visų pirma, būtina rasti pagrindinę to ar kito nemalonaus įvykio priežastį ir ją pašalinti.

 Saugos priemonės , kurių reikia laikytis smilkant dūmais

Smilkymas dūmais turi būti atliekamas gerai vėdinamoje patalpoje.
Kiekviena žolelė turi tam tikrą savybę ir smilkymo procese šios savybės išsaugomos, todėl  jei žolė nuodinga, tai jos dūmai bus tokie patys. Visada turėtumėte žinoti, kokį augalą ruošiatės smilkyti.
Jei moteris yra nėščia smilkymas dūmais nepageidautinas, nes daugelio žolelių nėščioms moterims vartoti nepatariama.
Taip pat nepatartinas smilkymas dūmais žmonėms, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, pavyzdžiui, astma, Jiems patartinas smilkymas ne patalpose , o prie laužo.

 Niekada nepalikite be priežiūros rūkstančių žolelių ir dervų.

 Kaip atlikti procedūrą
Prieš smilkydami  žoleles, keletą kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite , kad subalansuotumėte savo vidinę būseną.
Nedidelį kiekį žolelių sudėkite į karščiui atsparų indą (metalinę, keraminę lėkštę ar kriauklę). Padėkite indus ant grotelių.
Jei nėra specialių indų, žolę galima dėti ant šildomos krosnelės arba, kaimo gyventojams, ant krosnies.
Jei naudojate žolelių ryšelius, su savimi turėkite indą su smėliu ar druska, kad laiku užgesintumėte joje rūkstančius augalus.

Žolelių ryšelius uždekite ir įsidegus  užgesinkite, kad jos ne degtų, o rusentų, ir vaikščiokite po namus, užpildydami juos dūmais ir žolelių kvapu.

Kad smilkymas būtų veiksmingas, apsmilkykite visus kambarius, tame tarpe ir sandėliavimo patalpas. Nepamirškite antresolių bei uždarų lentynų, spintų ir t.t.

Būkite atsargūs, kad kibirkštys ir anglys nepatektų ant degių paviršių.
Žolelių ryšelį galite uždėti ant žarijų židinyje, taip išvalysite ne tik savo namus , bet ir gretimai esančią teritoriją.

Jei po smilkymo patalpoje daug dūmų, būtinai išvėdinkite, taip kas nereikalinga ir bloga, išnyks.

Kaip rinkti augalus smilkymui

Prieš pradedant rinkti, reikia nusiraminti, išsivalyti savo mintis. Renkamės nuošalią, toliau nuo kelių, šurmulio, gyvenamųjų rajonų. Rinkdami augalus, bendraujate su jais, dėkojate augalams už būsimą pagalbą.

Nebūkite godūs, per daug nenuplėškite. Juk nevisi augalai greitai atsinaujina, kai kurie iš jų, pavyzdžiui, pelynas, kadagys, auga labai lėtai. Pjaudami augalus, neišraukite ir nepažeiskite šaknų. Surinkti augalai surišami į ryšelius.

Už dovanas gamtai galite atsidėkoti rinkdami šiukšles, paliktas netinkamoje vietoje, arba sauja grūdų miško gyventojams.

 Augalų naudojamų smilkymui savybės

Kadagys

smilkymas kadagiu stimuliuoja, atkuria psichinę pusiausvyrą, nukreipia mintis ir jausmus kilnių tikslų link. Pašalina stresines reakcijas ir destrukcines emocijas: dirglumą, agresiją. Neleidžia plisti infekcinėms ligoms, valo ir gaivina orą, nuskaidrina jausmus, suteikia vidinės stiprybės dienomis, kai ne viskas

Pelynas
smilkymas pelynu gerai atgaivina namus (po procedūros būtina išvėdinti kambarį), prisipildo pikantiško aromato, ramina, ryte pabudina, o vakare, priešingai, padeda pasiruošti miegui. Pelynas padeda išvalyti „atmosferą“ ne tik nuo psichinių nešvarumų, bet ir nuo nereikšmingų pašalinių poveikių, kažkieno, ar savų  kankinančių minčių. Sauso pelyno dūmus patariama fsmilkyti namus prieš įkurtuvių vakarėlį, kad būtų pašalinta bloga energija. Pelynas neleidžia šalia savęs egzistuoti piktosioms dvasioms.

Čiobreliai
malonus čiobrelių aromatas tonizuoja, gaivina mintis, ramina. smilkymas čiobreliais harmonizuoja nervų sistemą, leidžia rasti keblios problemos sprendimą, nutraukia „energetinių vampyrų“ veikimą. Kaimuose čiobrelio dūmais  dažnai smilkomos patalpos, pavyzdžiui, tvartai ir karvės po apsiveršiavimo, smilkomi  pieno puodai, medžioklės reikmenys, čiobrelių dūmais buvo smilkomii ir išsigandę vaikai.

Šalavijas
smilkymas dūmais išvalo neigiamas energijas, susidariusias dėl kivirčų, sunkių emocinių išgyvenimų, išvalo erdvę, vienodai gerai naikina tiek psichines, tiek emocines žalingas formas. Po šalavijų rekomenduojama naudoti pelyną, nes jis neutralizuoja po šalavijo susidariusias „psichinių dulkių“ likučius.

 Jonažolės

Jonažolė yra patikima apsauga nuo neigiamų darinių ir gedimo, nes tai vienas galingiausių antidemoniškų augalų. Neigiama energija bijo šios žolės kaip ugnies.Jonažolė – saulės šviesą sugerianti žolė iš karto veikia visą žmogaus organizmą, jį valo. Manoma, kad apdegusių jonažolių dūmų įkvėpimas yra labai naudingas nevaisingumui. Jis atveria žmogaus širdį, leisdamas jo sielai, protui ir kūnui susijungti į vientisą visumą. Visos piktosios dvasios jo bijo, kaip ir saulės šviesos. Smilkymas jonažolėmis apsaugo namus nuo neigiamų energijų ir piktų žmonių puolimų. Norint išvalyti namus nuo nepageidaujamų virpesių, rekomenduojama patalpas smilkyti jonažolėmis. Jonažolės, naudojamos kaip smilkalai, išvalo erdvę ne tik nuo žalingų virpesių ir neigiamų energijų klodų, bet ir nuo piktųjų dvasių buvimo. Smilkymas jonažolėmis taip pat naudojama asmeninei apsaugai nuo piktadarių ir piktųjų dvasių intrigų.

 Viržiai

Stebuklingi viržiai, garsinami legendose ir tradicijose. Smilkymas viržiais padeda pašalinti neigiamą kambario energiją, padeda atsikratyti neigiamų esybių. Smilkymas viržiais padeda sergant raupais ar tymais.

Pušies, eglės, kedro, spyglių,ąžuolo žievės šakelių smilkymas- išvalys namus nuo ligų ir padės apsaugoti šeimą nuo negandų piktos akies, keiksmų ir agresyviai mąstančių būtybių iš išorės. Išvalo mintis ir atneša harmoniją.

Erškėtis

yra viena iš galingiausių priemonių nešvarioms dvasioms išvaryti iš namų. Šis augalas retai naudojamas smilkymui, nes erškėčio dūmai labai kartūs, ėda akis ir gerklę.Pasmilkius patalpas erškėčių dūmais reikia labai gerai išvėdinti.

 Raudonėlis

Labai mėgstamas augalas naudojamas patalpų smilkymui. Prieš garinant psichikos ligonius, vonia smilkoma raudonėlio dūmais, ant karštos viryklės užmetant sausą žolę.

 Dilgėlė

Dilgėlė yra agresyvi gynėja, ji ne tik sugeria visą žalingą poveikį, kurią patyrėte jūs ar jūsų teritorija, bet ir nukreipia ją atgal į pažeidėją. Todėl rekomenduojama dilgėlės dūmais smilkyti  daiktus ir pastatus, kuriems kaimynai ar priešai jaučia didelį pavydą. Dilgėlės dūmai neapsaugos nuo bėdų dėl likimo ar savo aplaidumo, tačiau sunaikins kitų žmonių blogus kėslus, išvarys visas piktąsias dvasias, padės pašalinti nuo žmogaus blogą akį ir išvengti pavojaus.

. Visi vaistingieji augalai gali būti naudojami smilkymui. Jų smilkomų dūmų savybės yra panašios, kaip gydant šių augalų nuovirais ar ištraukomis ar tinktūromis.

https://vk.com/@565236228-okurivanie-travkami-ochischenie-ot-negativnyh-energii

https://vk.com/wall-121729228_317

 https://vk-com.translate.goog/@magic_tarot_occultus-top-10-trav-dlya-okurivaniya-pomescheniya?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=lt&_x_tr_hl=lt&_x_tr_pto=nui

 https://www.livemaster.ru/topic/3391260-blog-10-trav-dlya-okurivaniya