Tūbė (Verbascum) stebuklinga ir vaistinga gyduolė (Verbascum)

blog_img1

Tūbė stebuklinga ir vaistinga gyduolė

Tūbė vaistingas augalas, kuris auga Europoje, Šiaurės Afrikoje, Azijoje ir JAV.Tūbė yra dažnas dvimetis, iki dviejų metrų aukščio augalas, pūkuotais lapais ir žydintis smulkiais geltonais žiedais, kvepiančiais medumi.Tūbė universali vaistažolė turi ilgą istoriją ir  tradiciškai vartojama gydant įvairius kvėpavimo sutrikimus, siekiant pagreitinti žaizdų gijimą, palengvinti reumatinius skausmus ir gydyti hemorojų. Airijoje Tūbės lapai buvo verdami piene, ir pagamintas nuoviras, buvo naudojamas kaip priemonė nuo tuberkuliozės.

Tūbės nauda gydant įvairius susirgimus:

Kvėpavimo sistemos sveikata

Tūbė turi atsikosėjimą skatinančių ir sutraukiančių savybių, tūbės lapuose ir žieduose gausu saponinų, kurie, kaip manoma, yra atsakingi už didžiulę tūbės naudą gydant kvėpavimo sistemos ligas. Jose taip pat yra gleivių, kurios padengia ir ramina sudirgintas gleivinių membranas, o jų atsikosėjimą skatinančios savybės padeda išstumti iš plaučių perkrovą.

Remiantis tyrimais, Tūbė yra veiksminga gydant  bronchitą su nuolatiniu kosuliu, sausą kosulį, kokliušą, peršalimą, gripą ir sinusitą. Tūbėje esantys saponinai taip pat pasižymi antivirusinėmis savybėmis, dar labiau padidindami tūbės veiksmingumą gripo ir kitų virusų sukeltų nusiskundimų atvejais.

Tūbė gali būti naudojama detoksikuojant plaučius, metus rūkyti. Tada kvėpavimas tūbės lapų garais , ar tūbės arbatos vartojimas gali padėti suskaidyti ir išvalyti plaučiuose susikaupusią dervą. Tai taip pat gali padėti išvalyti ir nuraminti bronchų vamzdelius bei sustiprinti plaučius.

 

Priešuždegiminės savybės

Tūbės sudėtyje yra junginio, vadinamo verbakozidu, kuris pasižymi  priešuždegiminiu poveikiu ir yra ypač naudingas palengvinant sąnarių ir raumenų skausmus.

 

Antibakterinės savybės

Tyrimai rodo, kad tūbė pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis, o Pietų Karolinos Klemsono universiteto mokslininkai parodė, kad jis veiksmingas prieš; Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis ir Escherichia coli - dar kitaip vadinami E coli.

Tai padeda dezinfekuoti žaizdas, nuraminti nudegimus ir gydyti hemorojų. Nors plaučių uždegimas yra rimta liga, kurią visada turi gydyti kvalifikuoti sveikatos priežiūros specialistai, vartojant Tūbės preparatus gripo metu gali apsaugoti  plaučius nuo plaučių uždegimo.

 

Ausų skausmas / ausų infekcijos

Tūbė yra viena iš populiariausių vaistažolių nuo ausies skausmo ir ausų infekcijų, Tūbės žiedai paprastai užpilami alyvuogių aliejumi pridedama česnako. Sutraukiantis, antibakterinis ir priešgrybelinis Tūbės derinys su česnaku gali padėti atsikratyti išorinės ir vidurinės ausies infekcijų.

 

Virškinimo sveikata

Tūbės nauda, nesibaigia pašalinant gleives iš plaučių, ji taip pat gali būti naudojama gleivių

sluoksniui pašalinti iš plonosios žarnos. Per daug gleivių plonojoje žarnoje gali sutrikdyti maistinių medžiagų pasisavinimą ir pakenkti organizmo gebėjimui tiekti maistines medžiagas į kraują.

Tūbė pakeičia „blogas“ gleives gydančiomis gleivėmis, kurios padengia ir ramina žarnyno sieneles ir kurios leidžiančia lengviau ir sklandžiau tuštintis.

Atsargumo priemonės

Nerekomenduojama nėščioms ar maitinančioms krūtimi moterims.

Pavieniai kontaktinio dermatito atvejai - prieš naudodami, visada atlikite testą.

Nenaudokite Tūbės, jei vartojate vaistus nuo diabeto ar diuaretikus. 

Išversta iš:

https://www.indigo-herbs.co.uk/natural-health-guide/benefits/